Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Łącku

Zakończone wydarzenia

29 września 2018 r. - Konkurs Piosenki Ekologicznej "O przyrodę dbamy, bo wszyscy ją kochamy" - Wyszogród

W sobotę 29 września 2018 roku w Wyszogrodzie podczas Festynu pt. „Różnorodność biologiczna to życie” zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Płocku we współpracy z Fundacją „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej – Młodzi Razem” dla mieszkańców powiatu płockiego oraz turystów odbył się konkurs piosenki ekologicznej „O przyrodę dbamy, bo wszyscy ją kochamy!”. W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z terenu powiatu płockiego.

Konkurs podzielony był na dwie części:
1. konkurs indywidualny – 3 kategorie wiekowe tj.
I kategoria – przedszkole i klasy I-III
II kategoria – klasy IV - VI
III kategoria – klasy VII i wzwyż
2. konkurs zespołowy.

Wykonywane przez uczestników utwory - zgodnie z przesłaniem - nawiązywały do przyrody i ekologii. Ocenie podległy: dobór repertuaru, interpretacja, ogólny wyraz artystyczny.
Dużym wyzwaniem dla jury było wybieranie najlepszych z najlepszych, bo każde dziecko śpiewało fantastycznie, każde było gwiazdą w swojej piosence, niemniej trzeba było zmierzyć się z bardzo odpowiedzialnym zadaniem.
Poziom wokalny uczestników zachwycił organizatorów oraz jury. Występ wszystkich uczestników wywołał aplauz publiczności oraz uznanie jury.

Komisja konkursowa w składzie: Paweł Bogiel - muzyk, nauczyciel muzyki, Radny Powiatu Płockiego, Damian Kłosiński – muzyk, aktor i trener, Michał Ciosek – muzyk, didżej, wodzirej, nagrodziła następujące osoby:

Laureaci konkursu indywidualnego:
I kategoria wiekowa: przedszkole, klasy I-III
- Brzezińska Nikola - Przedszkole w Wyszogrodzie

II kategoria – klasy IV - VI szkoły podstawowej
- Oliwia Smulska – uczennica Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie
- Weronika Latarska – Wokalista Zespołu UKUDEMIA działającego przy 64 Artystycznej Drużynie Harcerskiej Zośka i Alek w Małej Wsi
- Marta Rosa - reprezentuje Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej.
Wyróżnienia otrzymali:
- Oliwia Gozdur – Wokalista Zespołu UKUDEMIA działającego przy 64 Artystycznej Drużynie Harcerskiej Zośka i Alek w Małej Wsi
- Natalia Kopczyńska – Wokalista Zespołu UKUDEMIA działającego przy 64 Artystycznej Drużynie Harcerskiej Zośka i Alek w Małej Wsi
- Maria Żmudowska - reprezentuje Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej

III kategoria wiekowa: klasy VII i wzwyż
- Maciej Bohdan - uczeń Szkoły Podstawowej w Radzanowie
- Joanna Bohdan solistka Zespołu „Anioły” z Zagroby
- Natalia Grzelak – uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Kanigowie
Wyróżnienie otrzymała:
Julia Wujcik - uczennica Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Laureaci w kategorii wykonawcy zespołowi:
Komisja ze względu na wysoki poziom artystyczny zespołów postanowiła nagrodzić wszystkich występujących, przyznając im nagrody główne.

1. Grupa Wokalna „Przedszkolaki” z Przedszkola Samorządowego w Wyszogrodzie. Opiekun artystyczny: Smółka Sylwia.
2. Zespół Wokalny przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Nowym Kanigowie. Opiekun artystyczny: Maciej Dondzik.
3. Chór Szkoły Podstawowej w Wyszogrodzie. Opiekun artystyczny: Beata Krzemińska.
4. GRUPA „PRZYJACIELE” z Zespołu Szkół Nr 3 w Zagrobie. Opiekun artystyczny: Joanna Perka.
5. UKUDEMIA działająca przy 64 Artystycznej Drużynie Harcerskiej Zośka i Alek w Małej Wsi. Opiekun artystyczny: Ewa Dębska.
6. GRUPA ART z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Opiekun artystyczny: Katarzyna Kamińska.
7. Zespół „Anioły” z Zagroby. Opiekun artystyczny: Katarzyna Bohdan.
8. Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej. Opiekun artystyczny: Wiesław Stańczak.

Nagrody uczestnikom wręczali: Mariusz Bieniek – Starosta Płocki, Jan Boszko –Burmistrz Miasta i Gminy Wyszogród, Apolinary Gruszczyński - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Paweł Bogiel - Radny Powiatu Płockiego.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Dziękujemy Bardzo: Koordynator Fundacji „Funduszu Lokalnego Ziemi Płockiej – Młodzi Razem”. Pani Iwonie Marczak oraz Pani Karolinie Koper - Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku za pomoc wsparcie i promocję.

 

 

9 września 2018 r. - Gminne Święto Plonów - Dożynki w Janowie

 

24 czerwca 2018 r. - Koncert w Mieście Róż - Kutno

 

09 czerwca 2018 r. - Biesiada z Polską Kulturą Ludową - Ośrodek RELAX w Zdworzu

 

08 czerwca 2018 r. - Kulturalno-Oświatowe Zakończenie Roku Szkolnego GOK w Łącku - Ośrodek RELAX w Zdworzu

 

04 czerwca 2018 r. - Występ wokalny ZPiT Dzieci Ziemi Łąckiej z okazji Dnia Dziecka - Łąck

W poniedziałek, 4 czerwca 2018 r. na boisku gminnym w Łącku zorganizowano tradycyjnie dzień sportu z okazji Dnia Dziecka. W tym roku - jubileuszowym - organizatorzy postanowili tym wydarzeniem nawiązać do 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Główną część imprezy - XVIII Biegi Przełajowe o Puchar Wójta Gminy Łąck - nazwano "BIAŁO - CZERWONY BIEG DZIECI I MŁODZIEŻY DLA NIEPODLEGŁEJ". Wszyscy uczestnicy, zarówno dzieci, młodzież, jak i kadra pedagogiczna podkreślili wagę wydarzenia swoimi strojami w barwach narodowych. Biegi budziły wiele emocji. Konkurowano zawzięcie i wytrwale. Każdy chciał stanąć na podium. Uczestników do walki o puchary zachęcali wspaniali konferansjerzy - Pani Edyta Kalwas oraz Pan Sebastian Świerzyński. Pomiędzy poszczególnymi biegami był również czas na występ niezawodnych i bezkonkurencyjnych wokalistek Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej wraz z Kapelą. Dziewczyny wykonały kilka utworów o charakterze ludowym, patriotycznym, a także podkreślającym piękno i wartość regionu - "naszej małej ojczyzny". Wspaniale zaprezentowały się rownież najmłodsze wokalistki z Samorządowego Przedszkola w Łącku prezentując piosenkę patriotyczną "Kwiaty polskie".

Zwycięzcy otrzymali puchary wręczone osobiście przez Wójta Gminy Łąck Pana Zbigniewa Białeckiego. 

Na zmęczonych, ale zadowolonych czekały jeszcze inne atrakcje. Były zatem: słodki poczęstunek, malowanie twarzy i pokaz zorganizowany przez strażaków z OSP w Łącku.

Wszyscy uczestnicy wracali do przedszkola i szkoły z uśmiechniętymi buziami :) 

 

 

26 maja 2018 r. - Koncert z okazji Dnia Matki - Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnowie

 

23 maja 2018 r. - Konkurs Piosenki Turystycznej "Na Majówkę" - Płock - Szkoła Podstawowa nr. 17

 

20 maja 2018 r. - Jarmark Folkloru Polski Centralnej - Krzyżanów k. Kutna

 

13 maja 2018 r. - Giełda Rolnicza w Łącku

W niedzielę, 13 maja 2018 r. odbyła się XXVII Giełda Rolnicza zorganizowana przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Płocku, Samorząd Gminy Łąck, Starostwo Powiatowe w Płocku i Stado Ogierów w Łącku. Na terenie Łącka Giełda odbyła się już po raz dziesiąty. Zgromadziła ponad 170 wystawców z całej Polski. W ofercie znalazły się zatem m. in. prezentacje handlowe i usługowe firm działających dla rolnictwa, punkty konsultacyjne firm związanych z rolnictwem i nie tylko, ogromny kiermasz kwiatów, drzew i krzewów, kiermasz rękodzieła. Były liczne konkursy, zabawy, rozrywka dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także bardzo bogata część artystyczna, zorganizowana i koordynowana przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku Pana Wiesława Stańczaka.   

Występy rozpoczęto koncertem jubileuszowym Gminnej Orkiestry Dętej z Łącka, pod batutą Kapelmistrza Pana Tadeusza Zalewskiego. W 2018 r. Orkiestra Dęta obchodzi bowiem 10-cio lecie swojej działalności. Ponadto wystąpiło kilkanaście zespołów ludowych (w tym również dziecięcych i młodzieżowych), m. in. Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej. Szczególną uwagę publiczności przykuł debit najmłodszej grupy tanecznej Zespołu złożony z dzieci w wieku przedszkolnym. Owacje zebrali również pozostali członkowie zespołu - żywiołowe wokalistki, tancerze z grup krakowskiej i łowickiej oraz Kapela. Wspaniale zaprezentowali się również soliści i instrumentaliści ludowi z regionu i Polski oraz młodzież z oddziału gimnazjalnego SP w Łącku. 

Pogoda podczas tej niedzielnej imprezy dopisywała. Tysiące gości świetnie spędziło wolny czas i z pewnością każdy znalazł coś interesującego dla siebie. 

Z przyjemnością oczekujemy kolejnej Giełdy Rolniczej w Łącku oraz serdecznie zapraszamy.

 

 

25 kwietnia 2018 r. - Konkurs Recytatorski pt. "W niezwykłym świecie wierszy Jana Brzechwy"

W środę, 25 kwietnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku odbył się konkurs recytatorski pt. „W niezwykłym świecie wierszy Jana Brzechwy”. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentowanie wybranego utworu poetyckiego Jana Brzechwy. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku od 3 do 10 roku życia.

Jury konkursu oceniało umiejętności interpretacyjne, pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom konkursowych zmagań był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. Jury, jak i zgromadzona publiczność byli oczarowani prezentacjami. Uczestnicy konkursu pozwolili zgromadzonym przenieść się w zaczarowane zakatki świata, niezwykłe miejsca, a także spotkać ulubione i znane przez wielu postaci literackie.

Do konkursu przystąpiło 11 osób.

Ostatecznie komisja konkursowa w składzie: p. Renata Mosiołek, p. Aneta Ciurlej, p. Anna Frąś zdecydowała nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, a spośród nich szczególnie wyróżnić trzy osoby. Były to:

Ewa Frąś – przedszkolak (4 lata)

Kacper Piłat – I klasa (8 lat) 

- Natalia Majchrzak – III klasa (10 lat) 

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Konkurs przebiegał w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez GOK w Łącku :)

 

Fotorelacja z konkursu dostępna w zakładce Galeria.

 

 

23 marca 2018 r. - Kiermasz Wielkanocny - Hala Sportowa w Łącku

 

23 marca 2018 r. odbył się w Hali Sportowej w Łącku Kiermasz Wielkanocny, którego patronem był Wójt Gminy Łącki Pan Zbigniew Białecki, a organizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

 Wydarzenie to cieszyło się tym razem jeszcze większym niż w ubiegłym roku zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i kupujących. Zaprosiliśmy blisko 30 wystawców z Łącka i regionu. Zgłosili się nawet wystawcy z ościennych województw. Kramy w większości przepełnione były wspaniałym rękodziełem. Dominowały dekoracje o tematyce wielkanocnej, ale również i inne towary, m. in. biżuteria, odzież, pięnie wykonane uniwersalne przedmioty użytkowe i ozdobne, których z pewnością nie kupimy w żadnym sklepie. Nie zabrakło również miejscowych przysmaków, jak m. in. miody, tradycyjne wypieki, czy niepowtarzalne pierniki misternie wykonane i ozdobione. Swoje stoiska miały również Samorządowe Przedszkole w Łącku oraz Szkoła Podstawowa w Łącku (dochód ze sprzedaży przedmiotów wykonanych przez dzieci, uczniów, wychowawców i rodziców przeznaczono na cele charytatywne).

Gminny Ośrodek Kultury zadbał o bogaty program artystyczny zapraszając do współpracy placówki oświatowe z Łącka oraz jednostki związane z kulturą w regionie. Jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentowały przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Łącku. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyń przedstawiły barwną i żywiołową inscenizację pt. „Powitanie wiosny”. Następnie wystąpili członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej z pięknie przygotowanym programem kultywującym tradycyjne obrzędy wielkanocne.  Świetnie zaprezentowli się również uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łącku. Na Kiermaszu Wielkanocnym gościliśmy również dwie grupy taneczne, tj. Studio Tańca Dreamlike z Płocka oraz Zoombę pod kierunkiem Pani Beaty Ciechanowskiej.

Oprócz występów były również inne atrakcje dla dzieci i młodzieży, m. in. konkursy, zabawy i warsztaty plastyczne. Podczas kiermaszu nagrodzono wykonawców najpiękniejszych tradycyjnych palm wielkanocnych oraz najciekawiej ozdobionych mega pisanek wielkanocnych.

Po południu część artystyczna należała do Koła Gospodyń Wiejskich z Podlasia, Stowarzyszenia Kobiet Gmniny Szczawin Kościelny, Kapeli Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku oraz do Gminnej Orkiestry Dętej z Łącka, która w tym roku obchodzi 10-cio lecie działalności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i placówkom, które przyczyniły się do uświetnienia tegorocznego Kiermaszu Wielkanocnego. Zapraszamy do współpracy za rok.

 

 

09 marca 2018 r. - Koncert z okazji Dnia Kobiet - Gminny Ośrodek Kultury w Łącku

W piątek, 9 marca 2018 r. odbył się w GOK w Łącku wyjątkowy Koncert z okazji Dnia Kobiet. Główną gwiazdą wieczoru była Gminna Orkiestra Dęta z Łącka, która w tym roku świętuje 10-cio lecie swojej działalności. Orkiestranci wystąpili ze specjalnym repertuarem dla Pań. W repertuarze znalazło się dużo utworów ze znanych polskich filmów, ale również takie przeboje, jak m. in. "Bella Bella Donna", czy "Gdzie się podziały tamte prywatki". Żywiołowy występ Orkiestry nagrodzono gromkimi brawami. Były nawet bisy. Podczas tego wieczoru wspaniale zaprezentowali sie także najmłodsi artyści - wokalistki oraz początkująca grupa taneczna Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej. Tym razem oprócz repertuaru ludowego znalazły się tańce i piosenki z kręgu muzyki rozrywkowej. Zespołowi niezmiennie i niezawodnie akompaniowała Kapela. Koncert urozmaiciła recytacja wierszy i życzeń dla Pań.

Po części artystycznej zarówno artyści, jak i publiczność spędzili resztę wieczoru w przemiłej atmosferze przy kawie, herbacie i poczęstunku. 

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

 

02 lutego 2018 r. - Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka - Gminny Ośrodek Kultury w Łącku

W tym roku postanowiliśmy obchodzić święto Babci i Dziadka nietypowo. Rozpoczęliśmy od warsztatów plastycznych dla babć, dziadków i ich wnucząt, które odbyły się w naszej placówce 23 stycznia 2018 r. Uczestnicy warsztatów wykonali prześlicznie wyglądające i pachnące świeczniki relaksacyjne. Do uroczystych obchodów Dnia Babci i Dziadka przygotowywaliśmy się również podczas innych zajęć odbywających się w okresie ferii zimowych w GOK w Łącku, Filii w Grabinie oraz CKSiR w Podlasiu. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem pracowały pod okiem intruktorek: Pani Małgorzaty Grabowskiej-Panek, Pani Renaty Mosiołek, Pani Anety Ciurlej, Pani Anny Frąś i Pani Leny Salawerskiej.  Efekty  można było podziwiać na uroczystym koncercie z okazji Dnia Babci i Dziadka, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku 02 lutego 2018 r. Wykonawcy zaprezentowali bardzo bogaty program artystyczny przesycony żywiołowymi tańcami polskimi w wykonaniu zarówno grupy najmłodszej (dzieci w wieku przedszkolnym), jak i grup krakowskiej i łowickiej. Wspaniale zaprezentowały się również wokalistki wykonując piosenki skierowane specjalnie do babć i dziadków. Dzieci i młodzież przepięknie recytowali wiersze i życzenia dla dziadków, dostarczając im wielu wruszeń i powodów do dumy ze swoich wnucząt. koncert odbywał się w bardzo miłej atmosferze. Po zakończeniu oficjalnej części artystycznej dziadkowie, rodzice i dzieci mieli okazję do wspólnego spędzenia dalszej części wieczoru w kameralnej atmosferze przy świecach, ciepłej herbacie, kawie, pysznych ciastach i słodkich przekąskach. Wówczas dziadkowie i rodzice mogli podziwiać wystawę rękodzieła swoich pociech, które uczestniczyły w zajęciach plastycznych i zajęciach ogólnorozwojowych "Dzieciaki Bystrzaki". Najwięcej radości dostarczyły portrety babć i dziadków wraz z charakterystyką tychże oczami wnucząt, a także własnoręcznie wykonane laurki. które dzieci wręczyły swoim dziadkom.

Serdeczne podziękowania dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich za upieczenie ciast oraz Radzie Rodziców za zakup słodkich przekąsek dla dzieci.

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

15 - 26 stycznia 2018 r. - Ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku

Tegoroczne ferie zimowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku były bardzo zróżnicowane. Każdy mógł skorzystać z zajęć, warsztatów i atrakcji, którymi wypełniliśmy dwa tygodnie zimowego odpoczynku. Były atrakcje dla dzieci - młodszych i nieco starszych, młodzieży, ale i dla rodziców i dziadków. W programie znalazły się zajęcia taneczne (prowadzone przez p. Małgorzatę Grabowską-Panek), wokalne i teatralne (prowadzone przez p. Renatę Mosiołek), czytelnicze, rękodzielnicze i krawieckie (prowadzone przez p. Annę Frąś) plastyczne i kulinarne (prowadzone przez p. Anetę Ciurlej) oraz gry planszowe (prowadzone przez p. Bernarda Niedzielskiego). Dzieci i młodzież zdobywały nowe umiejętności i doświadczenia świetnie się przy tym bawiąc. Oprócz wymienionych, mieliśmy w czasie ferii dwa większe wydarzenia. W pierwszym tygodniu gościliśmy w GOKu Teatr Art-Re z Krakowa. Zaprzyjaźnieni już z nami aktorzy (gościli w GOKu kilka razy) wystawili humorystyczne i barwne przedstawienie pt. "Przygody Jacka i Placka". Wszyscy widzowie zostali wciągnięci do udziału w przedstawieniu, z czego byli bardzo zadowoleni. Nawet najbardziej nieśmiali i oporni w końcu dali się przekonać do wspólnej przygody na małej scenie. W drugim tygoniu natomiast, już na finał ferii, pojechaliśmy 25-cio osobową grupką zainteresowanych do Kina Przedwiośnie do Płocka na film pt. "Fernando". Wyjazd ten również wspominamy bardzo miło. Po powrocie do GOKu czekała na wszystkich jeszcze jedna niespodzianka - pyszna pizza. 

Wszystko co dobre jednak szybko się kończy. Ferie minęły, ale my nadal zapraszamy dzieci i młodzież do Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku. Atrakcji u nas naprawdę nie brakuje. Przekonajcie się sami :) ZAPRASZAMY! :)

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

14 stycznia 2018 r. - Koncert Kolęd i Pastorałek - Kościół MB Częstochowskiej w Łącku

Po niedzielnej Mszy Św., 14 stycznia 2018 r. w Kościele w Łącku odbył się krótki koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu wokalistek Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej. To wspaniale, że mieszkańcy Łącka mieli możliwość uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dziękujemy Proboszczowi Księdzu Dziekanowi Danielowi Kwiatkowskiemu za przychylność i włączenie się w misję krzewienia przepięknej polskiej kultury ludowej. 

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

12 stycznia 2018 r. - Koncert Noworoczny "Tobie Mały Panie" - Gminny Ośrodek Kultury w Łącku

W piątek, 12 stycznia 2018 r. odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku tradycyjny Koncert  Noworoczny zatytułowany "Tobie Mały Panie". W naszym ośrodku jest to co roku wydarzenie szczególne. To czas podsumowania i prezentacji osiągnięć zeszłorocznych, czas wspomnień, podziękowań, postanowień i planów na przyszłość. Były zatem przemówienia i miłe słowa Dyrektora GOK Pana Wiesława Stańczaka oraz Wójta Gminy Łąck Pana Zbigniewa Białeckiego skierowane do pracowników GOK w Łącku, dzieci uczęszczających na zajęcia do naszej placówki, a także ich rodziców, dziadków i opiekunów. 

Zebrani licznie widzowie i słuchacze mieli okazję podziwiać talent i zdobyte umiejętności dzieci i młodzieży. Wspaniale zaprezetowali się uczniowie sekcji instrumentalnej pod kierunkiem Pana Aleksandra Siwka. Barwnie i żywiołowo pokazali się członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej, a w szczególności grupa najmłodsza - przedszkolna, dla której występ na scenie podczas tego koncertu był absolutnym debiutem. Mali tancerze zebrali największe, zasłużone brawa. Część oficjalną zakończono wręczeniem wszystkim dzieciom uczęszczającym na zajęcia programowe w GOK w Łącku i Filii w Grabinie paczki noworoczne, które zasponsorowali miejscowi i okoliczni przedsiębiorcy. Na dalszą część wieczoru wszyscy uczestnicy koncertu zostali zaproszeni na poczęstunek, który ufundowała Rada Rodziców. Spotkanie przy słodkościach, kawie i herbacie upłynął w miłej i radosnej atmosferze zarówno dzieciom, jak i rodzicom i dziadkom. 

Serdeczne podziękowania dla lokalnych przedsiębiorców, którzy zasponsorowali paczki noworoczne dla dzieci uczęszczających na zajęcia programowe do GOK w Łącku i Filii w Grabinie. Byli to:

- Państwo Jadwig i Piotr Bielscy - sklep spożywczy w Łącku

- Pan Krzysztof Brzozowski - sklep spożywczy w Łącku

- Pan Sebastian Węgrzyn - sklep spożywczy w Łącku

- Pani Helena Kujawa - sklep spożywczy w Łącku

- Pani Izabela Różycka - FHU AR POL z Woli Łąckiej

- Państwo Teresa i Józef Kawulscy - sklep spożywczy w Korzeniu

- Pan Krzysztof Ignaczak - sklep spożywczy w Zaździerzu

- Państwo Anna i Roman Gorzkowscy - sklep spożywczy we Władysławowie

- Pan Bogdan Rosa - sklep spożywczy w Sendeniu.

 

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

07 stycznia 2018 r. - Koncert Noworoczny - Adoracja Żłóbka Betlejemskiego w Bazylice Świętej Trójcy w Chełmży oraz w Kaplicy w Skąpem

W niedzielę, 7 stycznia 2018 r. Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej wraz z Kapelą koncertował w Bazylice konkatedralnej p.w. Świętej Trójcy w Chełmży oraz w Kaplicy w pobliskiej miejscowości Skąpe. Na ziemię chełmżyńską zaproszeni zostaliśmy przez Wójta Gminy Chełmża Pana Jacka Czarneckiego, Radnego Gminy Chełmża Pana Adama Galusa oraz Proboszcza parafii Chełmża Ks. Kan. Krzysztofa Badowskiego.  

Zespół zaprezentował przepięknie przygotowany program noworoczny - Adorację Żłóbka Betlejemskiego. Monologi kolędników przeplatały najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz ludowe tańce polskie. Niezwykle barwny i żywiołowy występ dzieci i młodzieży z Zespołu dopełniła Kapela, która również zaprezentowała swój kunszt. Publiczność - zachwycona zarówno umiejętnościami, jak i wyglądem członków całego Zespołu - nagrodziła występujących owacjami na stojąco. Na koniec były życzenia noworoczne, podziękowania, pochwały, gratulacje oraz obustronne zapewnienia dotyczące dalszej współpracy.

Wizytę w Chełmży, a szczególnie w Skąpem wspominamy bardzo miło. Mieszkańcy przyjęli nas z ogromną serdecznością i życzliwością. Mamy nadzieję, że nasz Koncert Noworoczny był dla gospodarzy swego rodzaju ucztą duchową.

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

15 grudnia 2017 r. - Wigilia Gminna - Hala Sportowa w Łącku

W piątek, 15 grudnia 2017 r. odbyła się w Łącku Wigilia Gminna dla wszystkich mieszkańców gminy. Tradycyjnie pieczę nad częścią artystyczną podczas tej ważnej uroczystości sprawował Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku Pan Wiesław Stańczak. Rozpoczęły dzieci z Przedszkola w Zaździerzu prezentując przepięknie przygotowne Jasełka. Następnie wystąpiły dzieci z Przedszkola Smorzadowego w Łącku ze swoim przedstawieniem słowno - muzycznym. W dalszej części zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej - występ taneczny oraz specjanie przygotowany na tę okazję koncert kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej.  Wszyscy zgromadzeni dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia podczas występu młodzieży za Szkoły Podstawowej z Łącka. Na zakończenie części artystycznej wysłuchaliśmy przepięknych polskich kolęd w wykonaniu Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Podlasia. Wszystkim wykonawcom gratulujemy wspaniałych występów i serdecznie dziękujemy za uświetnienie urodzystości.

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

1 grudnia 2017 r. - Andrzejki z "Bawidełkiem" w GOKu w Łącku

W piątkowy wieczór, 1 grudnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku zorganizowano dla dzieci i młodzieży zabawę andrzejkową. Atracji nie brakowało. Na ten niepowtarzałny, jedyny w roku wieczór GOK zamienił się w tajemnicze, pełne niezwykłości miejsce. Sale udekorowane były nietoperzami, pajączkami i duszkami. Spotkać można było wróżki, czarownice i czarodziejów, a także kota Toma z ulubionej bajki. Nie brakowało dobrej zabawy, wypełnionej śmiechem i radością, o które zadbała Grupa Animacyjna "Bawidełko" z Płocka. Dzieciaki szalały w tańcu, świetnie się bawiły podczas konkursów, uczestniczyły we wróżbach i magicznych zgadywankach. W niektórych konkurencjach brali udział również rodzice, co było dodatkową atracją. Dzieci bowiem gorliwie kibicowały szczególnie swoim mamom. Po zakończeniu zabaw tanecznych, na uczestników imprezy czekały jeszcze inne atracje. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się najbardziej rozpowszechniona wróżba andrzejkowa - lanie wosku. Nikogo nie zraziła długa kolejka, każdy chciał poznać przyszłość na podstawie odlanej przez siebie figury woskowej. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w słodkim poczęstunku zakupionym przez Radę Rodziców. Zarówno dzieci, jak i młodzież opuszczali GOK nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. 

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

25 listopada 2017 r. - Warsztaty piernikowe w GOKu w Łącku

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku już pod koniec listopada zapachniało Świętami Bożego Narodzenia. W sobotnie popołudnie odbyły się rodzinne warsztaty piernikowe. Zainteresowanie było duże. Praca paliła się wszystkim w rękach. Warsztaty rozpoczęliśmy krótkim wprowadzeniem, zebrani zapoznali się z historią pierników w Polsce, ich zastosowaniem dawniej i dziś, a także poznali receptury na te uwielbiane przez wszystkich rarytasy. Każdy uczastnik warsztatów otrzymał po kawałku przygotowanego wczaśniej ciasta piernikowego, z którego własnoręcznie tworzył swoje pierniczki. Małe rączki zatem ugniatały, wałkowały, a paluszki wykrawały najróżniejsze kształty. W czasie wypieku ciasta piernikowego, dzieci i dorośli zajmowali się ozdabianiem wypieczonych wcześniej pierników. Każdy samodzielnie przygotowywał sobie lukier, lukrował i ozdabiał swoje pierniki kolorowymi posypkami, koralikami, gwiazdeczkami, choineczkami i innymi jadalnymi dekoracjami. Warsztaty przebiegały w bardzo wesołej, przyjacielskiej i miłej atmosferze. Było dużo śmiechu i zabawy. Wymienialiśmy się pomysłami, próbowaliśmy słodki lukier, brudziliśmy nie tylko rączki, ale i buzie i języczki, co dało sporo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym :) Po kilku godzinach twórczej pracy zadowoleni uczastnicy opuszczali GOK z uśmiechem na twarzach i miseczkami pełnymi pięknie pachnących, świeżutkich i kunsztownie ozdobionych pierniczków. 

Warsztaty piernikowe przygotowały panie: Anetka Ciurlej i Ania Frąś.

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

15 listopada 2017 r. - Festiwal Piosenki Ludowej - Hala Sportowa w Łącku

Za nami kolejny, już piąty Festiwal Piosenki Ludowej z udziałem przedszkolaków z regionu. Zaprezentowały się dzieci m. in. z Gostynina, Płocka, Sannik, Zaździerza, Łącka. Poziom artystyczny wszystkich wykonań był zachwycający. Cieszy fakt, że muzyka ludowa żyje wśród najmłodszych. Na finał Festiwalu zaprezentował się ZPiT Dzieci Ziemi Łąckiej wraz z Kapelą. Nasz Zespół również zaprezentował się wspaniale. Występy - taneczny i wokalny - nagrodzono gromkimi brawami. 

Organizatorami Festiwalu Piosenki Ludowej są niezmiennie: Przedszkole Samorządowe w Łącku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. 

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria. 

 

 

11 listopada 2017 r. odbyły się w Łącku uroczyste obchody Święta Niepodległości Polski

Obchody rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Łącku, podczas której grała Gminna Orkiestra Dęta. Następnie przemaszerowano na teren Szkoły Podstawowej, gdzie odbywały się uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego uświetnione występem Gminnej Orkiestry Dętej oraz młodzieży z SP w Łącku.

Uroczystości odbyły się w podniosłej atmosferze - uroczyście odśpiewano Hymn Polski, zgromadzeni wysłuchali referatu okolicznościowego, a następnie delegacje złożyły kolejno kwiaty i znicze pod pomnikiem.

Gminna Orkiestra Dęta z Łącka zachwyciła nie tylko występnem, ale i wyglądem. Członkowie Orkiestry wystąpili bowiem w swoich nowych strojach - jednolitych kurtkach zimowych.

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria. 

 

 

14 października 2017 r. - 12 Festiwal Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej "Od Kujawiaka do Oberka"

Za nami kolejny Festiwal "Od kujawiaka do oberka", i kolejny wspaniały występ naszego ZPiT Dzieci Ziemi Łąckiej. Impreza, jak co roku miała charakter konkursowy. Zaprezentowało się 8 zespołów folklorystycznych z regionu. Zespół Dzieci Ziemi Łąckiej wraz z Kapelą wystąpił z nowym repertuarem. Zaprezentował taniec "Kujawiak - Kujawianki", a w części wokalnej: "Nasza Łącka Ty kraino", "Oj zagraj mi muzyko" i wiązankę piosenek lubelskich (Cygan, Mach, Oberek, Polka).  

Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej w 12 Festiwalu Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej "Od Kujawiaka do Oberka" zdobył wyróżnienie i wysokie noty od jurorów.

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria. 

 

7 października 2017 r. - I Jesienny Rajd Rowerowy - Pożegnanie Lata - Łąck 2017 

 

Dnia 7 października 2017 r. odbył się I Jesienny Rajd Rowerowy – Pożegnanie Lata – Łąck 2017 zorganizowany przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło nr 16 w Łącku, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łącku.

Raj poprzedzony został szeregiem działań przygotowawczych, jak m. in.:

- opracowanie trasy przejazdu oraz sprawdzenie jej w terenie

- sporządzenie regulaminu rajdu

- przygotowanie plakatów oraz informacji o rajdzie na stronę internetową GOK w Łącku

- przeprowadzenie akcji informacyjnej

- przygotowanie plakietek oraz pakietów startowych dla każdego uczestnika rajdu

- zapewnienie środków finansowych – dofinansowanie ze strony Urzędu Gminy w Łącku, Nadleśnictwa Łąck

- zapewnienie możliwości skorzystania z obiektów gospodarczych (punkt gastronomiczny, obiekt sanitarny) podczas postoju w Ośrodku Wypoczynkowym „Zacisze BIS”

- złożenie wniosku o zgodę na zorganizowanie rajdu rowerowego do odpowiednich instytucji

- przygotowanie pod względem technicznym rowerów dla gości (Stowarzyszenie Mazowsze Nasz Drobin)

- uzupełnienie apteczki i wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za nią

- zapewnienie tzw. „pojazdu technicznego” – w razie usterki sprzętu rowerowego

- współpraca z Ochotniczą Strażą Pożarną w Łącku – zabezpieczenie rajdu.

Rajd miał charakter zorganizowanego przejazdu rowerzystów trasami rowerowymi biegnącymi wokół łąckich jezior. Długość trasy to ok. 33 km.

Uczestnicy rajdu (łącznie ponad 60 osób) zebrali się pod Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łącku, gdzie zostali poinformowani o przebiegu rajdu, zapoznali się z regulaminem oraz otrzymali pakiety startowe (plakietka uczestnika rajdu, mapka z trasą przejazdu). Następnie w mniejszych grupach wyruszyli kolejno na trasę, która wiodła przez Zdwórz, Zofiówkę, przejazd przy Jeziorze Zdworskim wzdłuż plaż do Koszelówki, gdzie rowerzyści mieli zapewnione miejsce na odpoczynek w Ośrodku Wypoczynkowym „Zacisze BIS”. Po krótkiej regeneracji udali się kolejno do Matyldowa, Podlasia, Woli Łąckiej, aż do Nadleśnictwa w Łącku. Tam zorganizowano uroczyste zakończenie Rajdu Rowerowego z pieczeniem kiełbasek na przygotowanym wcześnniej ognisku, poczęstunkiem, konkursami o tematyce rowerowej oraz muzyką na żywo w wykonaniu Kapeli Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku.

Uczestnicy rajdu mimo zmęczenia przebytą trasą bawili się wspaniale. Były wspólne tematy, wymiana doświadczeń, dużo dobrego humoru i zabawy.

I Jesienny Rajd Rowerowy – Pożegnanie Lata – Łąck 2017 był pierwszą imprezą, którą organizowaliśmy na tak dużą skalę. Nas, jako organizatorów, wiele to nauczyło. Przede wszystkim pozwoliło dostrzec ogromną potrzebę tego typu imprez o charakterze rodzinnym, wielopokoleniowym. Liczba uczestników rajdu przerosła nasze oczekiwania. Zgłosiły się osoby starsze (emeryci i renciści), rodzice z dziećmi w różnym wieku, a także młodzież. Znaczna część uczestników pochodziła z Łącka i okolic, ale były również grupy osób z dalszych miejscowości (m. in. z Gąbina, Drobina). Na starcie rajdu zameldowali się zarówno amatorzy, jak i pasjonaci turystyki rowerowej (m. in. członkowie Klubu Rowerowego Gąbin Team). Uznajemy, że egzamin z integracji zdaliśmy na piątkę. Największą satysfakcję sprawiło nam po pierwsze to, że wszyscy uczestnicy rajdu dojechali na metę bez najmniejszej kontuzji i z uśmiechem na twarzach, a po drugie – zapewnienie uczestnictwa w kolejnych tego typu imprezach.

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

10 września 2017 r. - Dożynki Gminno - Dekanalno - Parafialne w Koszelówce

W niedzielę, 9 września 2017 r. w Koszelówce odbyły się Dożynki Gminno - Dekanalno - Parafialne. Obchody święta plonów rozpoczęto uroczystym przemarszem pocztów sztandarowych, delegacji sołeckich z wieńcami oraz mieszkańców z placu przy Centrum Wypoczynkowo - Szkoleniowym "Magdalena" na plac dożynkowy przy Ośrodku Wypoczynkowym "Zacisze BIS". W Korowodzie Dożynkowym uczestniczyła również reprezentacja Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Ziemi Łąckiej".

Oficjalną inaugurację Dożynek rozpoczęto Mszą Świętą koncelebrowaną przez Księdza Dziekana Daniela Kwiatkowskiego oraz Proboszcza Parafii Dobrzyków Księdza Jarosława Ferenca. Zaprezentowano wówczas wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa, instytucje samorządowe oraz mieszkańców gminy Łąck. Spośród wielu szczególnie wyróżniał się wieniec Gminy Łąck, zaprojektowany i wykonany przez Panią Anetę Ciurlej.

Po Mszy Świętej rozpoczęto obrzęd Dzielenia Chlebem, który zaprezentowały dzieci z ZPiT "Dzieci Ziemi Łąckiej", przy akompaniamencie pieśni "Panie dobry jak chleb" w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej z Łącka. Następnie dzielenie się chlebem przez zgromadzonych na Dożynka gości zainaugurowali Wójt Gminy Łąck Pan Zbigniew Białecki oraz starostowie Dożynek Pani Hanna Woźniak i Pan Jacek Wojtalewicz. Wówczas zaprezentowały swój występ Panie ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich z Podlasia. Dalszą część programu artystycznego stanowił ok. 40 minutowy koncert wokalno - taneczny Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Ziemi Łąckiej" wraz z Kapelą. W dowód uznania publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami.

Mieszkańcy gminy i goście mieli również okazję zobaczyć spektakl Teatru Dramatycznego z Płocka pt."Na Wiśle śpiewają Oryle" w reżyserii M. Mokrowieckiego, a także posłuchać koncertu chóru Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki "Vox Singers".

Na zakończenie przewidziano zabawę taneczną z udziałem zespołów ROCKERS i KONKRET.

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

25 czerwca 2017 r. - Powitanie Lata - Gminne Centrum Kultury, Rekreacji i Sportu w Podlasiu

Odbywającą się rok rocznie imprezę "Powitanie Lata" w Podlasiu otworzył występ Gminnej Orkiestry Dętej z Łącka pod batutą Pana Tadeusza Zalewskiego. W programie znalazły się znane i lubiane utwory z kręgu muzyki rozrywkowej i filmowej, co wprawadziło publiczność w  świetny nastrój. Następnie licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej gminy mieli okazję podziwiać zdolności taneczne i wokalne członków Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej, którym niezawodnie towarzyszyła Kapela. W dalszej części programu artystycznego znalazły się m. in. występ Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Podlasia, występ Pana Z. Pałczyńskiego, Kabaret Pani Goździkowej (Koło Gospodyń Wiejskich z Podlasia) i inne. Dzieci miały możliwość skorzystania z dużej dmuchanej zjeżdżalni, placu zabaw, zjeść watę cukrową, pojeździć na kucyku. 

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

23 czerwca 2017 r. - Powitanie Wakacji - "12 Dębów" w Zaździerzu

W piątek, 23 czerwca 2017 r. wszystkie dzieci uczęszczające na zajęcia programowe w GOKu w Łącku oraz w Filii w Grabinie wraz z rodzicami mieli okazję uczestniczyć w imprezie podsumowującej rok szkolny 2016/2017. Spotkanie rozpoczęliśmy koncertem ZPiT Dzieci Ziemi Łąckiej przy akompaniamencie niezastąpionej Kapeli Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku. Następnie Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku wręczył podziękowania dzieciom i ich rodzicom za rok wspólnej pracy. Wyrazem wdzięczności rodziców dla instruktorów i kapeli było wręczenie kwiatów przez przedstawicielkę Rady Rodziców na ręce Dyrektora GOK Pana Wiesława Stańczaka i instruktorki tańca Pani Małgorzaty Grabowskiej - Panek. Po części artystycznej były liczne atrakcje dla dzieci i rodziców - grill, lody i przekąski, basen, zabawy na świeżym powietrzu.

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

 

13 czerwca 2017 r. - "Święto Patrona Domu" - Dom Opieki Społecznej w Brwilnie k. Płocka

We wtorek, 13 czerwca 2017 r. Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej wraz z Kapelą uświetnił uroczystość - Święto Patrona Domu Opieki Społecznej w Brwilnie. Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci. Dobrze będziemy wspominać sam występ, który przyniół mnóstwo radości wychowankom Domu Opieki, jak i zaproszonym gościom. Serdecznie nas ugoszczono i obdarowano ogromnym koszem słodkości oraz aniołem - rękodziełem. 

 

 

4 czerwca 2017 r. - III Powiatowy Festiwal Tańca w Gostyninie

W niedzielę, 4 czerwca 2017 r. w Rynku Gostynińskim odbył się III Powiatowy Festiwal Tańca. Było to wydarzenie lokalne skupiające środowisko zespołów tanecznych różnych kategorii, począwszy od tańca ludowego przez towarzyski aż po niezależne grupy taneczne i solistów. Festiwał rozpoczął się korowodem wszystkich zespołów wokół Rynku po czym wicestarosta Jan Krzewicki, Burmistrz Miasta Paweł Kalinowski oraz Wójt Gminy Edmund Zieliński oficjanie rozpoczęli Festiwal. Zaprezentowało się 18 zespołów z całego powiatu. Wykonawców podzielono na cztery kategorie: I Zespoły Ludowe, II Zespoły Taneczne, III Soliści, IV Taniec Towarzyski.

Konkurencja była duża. Zespoły zaprezentowały wysoki poziom artystyczny. Nasz Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej zdobył III miejsce w kategorii Zespoły Ludowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepszym przedstawiciele samorządów wręczyli puchary.

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria. 

 

 

 

2 czerwca 2017 r. - Koncert ZPiT Dzieci Ziemi Łąckiej na IX Jarmarku Tumskim w Płocku

W piątek, 2 czerwca 2017 r. w Płocku rozpoczął się IX Jarmark Tumski - największa impreza kolekcjonerska na Mazowszu i jedna z największych w Polsce. Z roku na rok impreza się powiększa. To już nie tylko wydarzenie dla kolekcjonerów. Jarmarkowi towarzyszy wiele imprez: koncerty, pokazy, wystawy oraz spotkania z twórcami.

W tym roku nasz ZPiT Dzieci Ziemi Łąckiej również zaprezentował swój program artystyczny. Przepięknie wystąpili tancerze i wokalistki. 

Ostatni dzień Jarmarku Tumskiego urozmaicił występ Gminnej Orkiestry Dętej z Łącka. Muzyków w dowód uznania nagrodzono gromkimi brawami.

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria. 

 

 

 

1 czerwca 2017 r. - Dzień Dziecka w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku

W Dzień Dziecka czekała na dzieci i młodzież z ZPiT Dzieci Ziemi Łąckiej miła niespodzianka zainicjowana i przygotowana przez Radę Rodziców. Na godz. 16:00 tego dnia zaplanowana była próba generalna przed występem na Jarmarku Tumskim w Płocku. Próba odbyła się, a potem przyszedł czas na atrakcje dla dzieci. Była pizza, pyszne lody gałkowe, własnoręcznie dekorowane przez dzieci, słodkości, a także zabawy i prezenty dla każdego. Dzieci były jednocześnie zaskoczone i zadowolone.   

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

27 maja 2017 r. - Dzień Matki i Ojca w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku 

W tym roku w GOKu w Łącku świętowaliśmy Dzień Rodziców. Do tradycyjnie obchodzonego Dnia Matki dołączyliśmy również z wyprzedzeniem Dzień Ojca. Zaproszeni rodzice uczestniczyli w koncercie swoich pociech - członków ZPiT Dzieci Ziemi Łąckiej.

Nie zabrakło dobrej zabawy, uśmiechów, zachwytu i zadowolenia rodziców. Występ taneczny przeplatany był piosenkami i wierszykami dedykowanymi dla mam i tatusiów. Czas spędziliśmy w bardzo miłej, swobodnej atmosferze. Po zakończeniu części artystycznej rodzice wraz z dziećmi zasiedli do wspólnego poczęstunku. Dzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami. Dzieci bawiły się w swoim gronie, a rodzice mieli czas na niespieszne pogawędki.

Serdecznie dziękujemy instruktorkom - Pani Małgorzacie Grabowskiej-Panek (taniec), Pani Renacie Mosiołek (śpiew) i Pani Annie Frąś (recytacja) za przygotowanie dzieci do koncertu, a także Pani Anecie Ciurlej za wykonanie ślicznej dekoracji.

Dziękujemy również Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Podlasiu za przygotowanie pyszności kulinarnych. 

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

 

25 maja 2017 r. - II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Turystycznej "Na Majówkę"
 
25 maja 2017 r. odbył się Konkurs Piosenki Turystycznej "NA MAJÓWKĘ" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr. 17 w Płocku, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łącku - zapewnienie nagłośnienia imprezy oraz PTTK.
Do konkursu zgłosiły się cztery Szkoły Podstawowe z Płocka (nr. 5, 6, 16, 17), Zespół Szkół nr. 2 z Płocka. Szkoła z Leszna Szlacheckiego, Szkoła Podstawowa z Łącka, Gminny Ośrodek Kultury z Łącka oraz Przedszkole Miejskie nr 14 z Płocka.
Dzieci podzielono na dwie kategorie wiekowe. Uczestnicy konkursu prezentowali piosenki solo, w duetach i zespołach.
W Jury zasiedli: przewodnicząca - Pani Małgorzata Szpotańska wykładowca i dyrygent w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, Pani Bożena Tyburska - nauczycielka muzyki w Zespole Szkół nr 5 w Płocku oraz przedstawicielka Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego - Pani Ewa Różańska.
Wokalistki naszego Zespołu Dzieci Ziemi Łąckiej wypadły na konkursie wspaniale. I tak kolejno zdobyły:
 
Kategoria „solista klas 1-3”
I miejsce - Marta Rosa - przedstawicielka Szkoły Podstawowej w Łącku
III miejsce - Natalia Bochenko - przedstawicielka Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku
 
Kategoria „zespoły i duety klas 1-3”
II miejsce - Maria Żmudowska, Zuzanna Janiszewska, Marta Rosa, Natalia Bochenko - zespół wokalny Z PiT Dzieci Ziemi Łąckiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku
 
 Kategoria „solista klas 4-6 ”
III miejsce - Wiktoria Wysocka - przedstawicielka Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku

Wokalistkom towarzyszyła Kapela ZPiT Dzieci Ziemi Łąckiej, jako jedyny zespół muzyczny akompaniujący na żywo.

Wszystkim laureatkom oraz Kapeli serdecznie gratulujemy sukcesu.

 

Fotorelacja z konkursu dostępna w zakładce Galeria.

 
 
 
 
 
14 maja 2017 r. - GIEŁDA ROLNICZA w ŁĄCKU

 

W niedzielę, 14 maja 2017 r. odbyła się w Łącku XXVI Giełda Rolnicza, zorganizowana przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Płocku, Samorząd Gminy Łąck, Starostwo Powiatowe w Płocku i Stado Ogierów w Łącku. 

Jak co roku podczas Giełdy odbyło się wiele imprez towarzyszących - pokazy, konkursy, zabawy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych oraz bogata część artystyczna, którą otworzył występ Gminnej Orkiestry Dętej z Łącka. Następnie swoje wspaniałe koncerty dali kolejno:

- Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Łącku

- Zespół "Kujawioki" z Włocławka

- Zespół Ludowy Ziemi Słubickiej "Grzybowianki"

- "Teodorki" Zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Nowej Góry

- "Kamieniaki" Zespół Ludowy ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu

- Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej im. M. Zimińskiej - Sygietyńskiej wraz z Kapelą

- Zespół Pieśni i Tańca - Szczawin Kościelny

- Zespół Wokalny Koła Gospodyń Wiejskich z Podlasia

- Zespół "Masovia" z Płocka

Bardzo licznie zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami wszystkie zespoły ludowe.

 

Fotorelacja z wydarzenia dostępna w zakładce Galeria.

 

 

 
 
10 maja 2017 r. - KONKURS RECYTATORSKI "Wiosno, wiosenko!"

 

W środę, 10 maja 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiosno, wiosenko!”. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentowanie dowolnego utworu poetyckiego o tematyce wiosennej. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III.

Jury konkursu oceniało umiejętności interpretacyjne, pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom konkursowych zmagań był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się doskonale. Podczas prezentacji mieliśmy zatem okazję przenieść się w cudowny, zaczarowany świat pachnący wiosną, przepełniony słońcem, kwitnącym kwieciem, ciepłym deszczem, po który na niebie rozciąga się kolorowa tęcza.

Ostatecznie komisja konkursowa w składzie: p. Renata Mosiołek, p. Aneta Ciurlej, p. Anna Frąś przyznała cztery pierwsze miejsca następującym miłośnikom recytacji:

- Ewa Frąś – 4 lata – M. Konopnicka „Tęcza”

- Agata Lińska – 7 lat – J. Brzechwa „Wiosenne porządki”

- Wanda Frąś – 7 lat – M. Konopnicka „Jabłonka”

- Kacper Piłat – 7 lat – M. Strzałkowska „Przyszła wiosna”

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

Konkurs przebiegał w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

 

Fotorelacja z konkursu dostępna w zakładce Galeria.

 

 

 

 

 

8 kwietnia 2017 r. - KIERMASZ WIELKANOCNY

 

     8 kwietnia 2017 r. odbył się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. Swoje stoiska miało tam 17 wystawców z Łącka i regionu. Można było nabyć unikalne rękodzieła lokalnych artystów, pisanki, baranki, zające, palemki, stroiki, biżuterię hand-made, szydełkowe czy filcowe ozdoby świąteczne, obrazy malowane na drewnie, rzadko już spotykane własnoręcznie wyplatane koszyki z wikliny. Nie brakowało też miejscowych produktów, jak m. in. miody, świeże wiejskie jaja, ciasta, misternie zdobione wyroby z piernika oraz pysznych potraw wielkanocnych przygotowanych głównie przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Łącka i Podlasia. Dzieci oblegały stoiska z obwarzankami, kolorową watą cukrową i popcornem. Swoje stoiska wystawowe miały również przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Łącku oraz ZPiT Dzieci Ziemi Łąckiej. Przygotowane ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem kupujących. Dochód ze sprzedaży prac przedszkolaków został w całości przeznaczony na cel charytatywny, tj. rehabilitację Jasia Łyzińskiego. Podczas Kiermaszu Wielkanocnego nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Odbyły się warsztaty zdobienia pisanek i wykonywania ozdób wielkanocnych oraz konkurs wiedzy o tradycjach związanych ze Świętem Zmartwychwstania Pańskiego. Dzieci i młodzież bardzo licznie i aktywnie uczestniczyli zarówno w warsztatach, jak i w konkursie. Każdy wyszedł zadowolony. Uczestnicy warsztatów plastycznych oprócz przepięknie wykonanych przez siebie prac otrzymali słodkie nagrody, a dzieci które wykazały się swoją wiedzą w konkursie "Tradycje wielkanocne" zostały obdarowane dyplomami i książkami. Kiermasz Wielkanocny zakończyliśmy uroczystym koncertem. Wystąpiły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Łącku (grupa instrumentalistów pod kierunkiem Pani Wandy Kicol) oraz wokaliści, tancerze i kapela ZPiT Dzieci Ziemi Łąckiej, którym serdecznie dziękujemy za uświetnienie wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy również wszystkim wystawcom.

Zapraszamy za rok!!!  Już przyjmujemy zgłoszenia.

 

Fotorelacja z Kiermaszu Wielkanocnego '2017 dostępna w zakładce Galeria.

 

 

 

 

 

11 marca 2017 r. - KONCERT ZPiT DZIECI ZIEMI ŁĄCKIEJ Z OKAZJI DNIA KOBIET

 

11 marca 2017 r. na uroczystość Dnia Kobiet zaproszono mamy, babcie, ciocie dzieci uczęszczających na zajęcia programowe do GOKu. Wystąpił wówczas cały Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej. Część artystyczną stanowiły piosenki, wiersze i taniec dedykowane wszystkim Paniom. Niespodzianką wieczoru był występ Pana Michała Nowaka – członka Kapeli, który zaśpiewał m.in. „Sto lat” czy „Za zdrowie Pań”.

Po zakończeniu części artystycznej Panie spędziły resztę wieczoru przy poczęstuknu przygotowanym przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Podlasia, którym serdecznie za to dziękujemy.

Fotorelacja dostępna w zakładce Galeria.

 

 

 

 

8 marca 2017 r. - DZIEŃ KOBIET KOŁA RENCISTÓW I EMERYTÓW

 

8 marca 2017 r. świętowały Panie z Koła Rencistów i Emerytów. Bardzo miłą i wesołą atmosferę tej uroczystości uatrakcyjnił występ wspaniałych wokalistek z ZPiT Dzieci Ziemi Łąckiej. Zaśpiewały wówczas: Natalka Bochenko, Iza Filińska, Zuzia Janiszewska, Natalka Markowska i Marysia Żmudowska.

Paniom gratulujemy optymizmu, pogody ducha i umiejętności kreatywnego spędzania wolnego czasu.

 

 

 

 

13 - 24 lutego 2017 r. - FERIE ZIMOWE

 

Za nami kolejne ferie w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku. Dzieci miały możliwość skorzystania z różnorodnych zajęć, każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Wśród oferowanych zajęć były: zajęcia teatralne, czytelnicze, plastyczne, wokalno-instrumentalne, taneczne i sportowe oraz pokazy filmowe i gry planszowe.

Rozpoczęliśmy od warsztatów czytelniczych prowadzonych przez p. Annę Frąś. Dzieci miały okazję znaleźć się w świecie ulubionych bajek, czy tez wcielić w ukochanych bohaterów literackich. Czas spędziliśmy bardzo twórczo, czego efektem były książeczki własnoręcznie wykonane przez uczestników warsztatów – młodych „autorów”, „ilustratorów” i „drukarzy”.

W czasie ferii zimowych odbywały się również zajęcia plastyczne prowadzone przez p. Anetę Ciurlej, w czasie których dzieci tworzyły piękne arcydzieła przeróżnymi technikami plastycznymi. Powstały m.in.: makaronowe bałwanki, smakowite walentynkowe serca z piernika, a także kolorowe maski karnawałowe, w których dzieci bawiły się na balu przebierańców.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez p. Renatę Mosiołek. Uczestnicy warsztatów z ogromną fantazją wcielali się w role postaci literackich, odgrywali rozmaite scenki sytuacyjne, przenosili się w nieznane wykorzystując siłę własnej wyobraźni. Zajęcia odbywały się w przemiłej atmosferze. Słuchacze wychodzili z nich zadowoleni, rozbawieni i bogatsi o nowe doświadczenia.

Podczas ferii dzieci miały możliwość uczestniczenia w jednodniowej wycieczce do płockiego ZOO. „Fascynujący świat zwierząt”- taki tytuł nosiła lekcja, w trakcie której dzieciom przybliżono płockie ZOO i zwierzęta w nim zamieszkujące. Lekcji towarzyszył pokaz zwierząt z możliwością ich dotykania i głaskania. Podczas zwiedzania odnowionych ekspozycji akwarystycznych mieliśmy okazję zagłębić się w świat rafy koralowej, stanęliśmy oko w oko z rekinami, a także poznaliśmy gatunki ryb zamieszkujących polskie rzeki. Wszystkim uczestnikom wycieczka bardzo się podobała. Po powrocie do GOKu dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka - pyszna pizza.

Na zakończenie wypoczynku zimowego zorganizowano dla dzieci i młodzieży Bal Karnawałowy. Wszyscy świetnie się bawili przy ulubionej muzyce. Parkiet podczas balu nawet na chwilę nie pozostawał pusty, popisom tanecznym nie było końca. Instruktorzy zadbali ponadto o dodatkowe atrakcje. Były zatem konkursy z symbolicznymi nagrodami, wybór króla i królowej balu, zabawy ruchowe, karaoke i malowanie buziek.

Finałową atrakcją ferii w naszym ośrodku był spektakl pt. „Złota Rybka” w wykonaniu aktorów z Teatru „ART-RE” z Krakowa. Artyści w mistrzowski sposób wciągneli widzów we wspólną zabawę. Granice między aktorami a widzami zatarły się. Dzieci żywo reagowały i chętnie udzielały się podczas przedstawienia, wykorzystując niejednokrotnie umiejętności zdobyte wcześniej na warsztatach teatralnych.

Bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie chłopców, cieszyły się różnego rodzaju rozgrywki sportowe, głównie w piłkarzyki i bilard. W rozgrywkach bilardowych „O Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku” na podium stanęli następujący zawodnicy: Piotr Stępień (1 miejsce), Michał Pawlikowski (2 miejsce), Kacper Pawlikowski (3 miejsce) i Marcin Węglewski (4 miejsce).

 

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny